256
128707

Carl Wahlbom

(Sverige, 1810-1858)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Wahlbom
(Sverige, 1810-1858)

Ryttarinna

Signerad C. Wahlbom och daterad 1855. Duk 63 x 55 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Konstnärens levnadsår (1810-1858)