Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
256
128707

Carl Wahlbom

(Sverige, 1810-1858)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Wahlbom
(Sverige, 1810-1858)

Ryttarinna

Signerad C. Wahlbom och daterad 1855. Duk 63 x 55 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Konstnärens levnadsår (1810-1858)