999
133805

SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par. Barock.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Sköldformade med slipad dekor av urna, medaljong och blomstergirlander. Svängda ljusarmar med olikslipade prismor. Höjd 59, bredd 26,5 cm.

Skador, lagningar, senare ljusarmar. (2)