Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 556

 
320 föremål
1469. ALTARGARNITYR, fem delar, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
1469. ALTARGARNITYR, fem delar, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1501. ASK med LOCK, rött lack, Qing dynastin (1644-1912).
1501. ASK med LOCK, rött lack, Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1502. ASK med LOCK, rött lack, Qing dynastin. (1644-1912).
1502. ASK med LOCK, rött lack, Qing dynastin. (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1718. BOJAN, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1718. BOJAN, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1720. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1720. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1509. BORD, trä. Qing dynastin (1644-1912).
1509. BORD, trä. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1653. BORDSKÄRM, porslin med träställ. Qing dynastin, 1800-tal.
1653. BORDSKÄRM, porslin med träställ. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1494. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, ca 1800.
1494. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1748. BRICKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1748. BRICKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1500. BUDDHA i ALTARSKÅP, lack och trä. Japan, 1800-tal.
1500. BUDDHA i ALTARSKÅP, lack och trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1479. BUDDHA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1644).
1479. BUDDHA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
86 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1486. BUDDHA, förgylld koppar. Sen Qing dynasti, 1800-tal.
1486. BUDDHA, förgylld koppar. Sen Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1487. BUDDHAFIGUR, förgylld brons, Qing dynastin, sinotibetansk, 1800-tal.
1487. BUDDHAFIGUR, förgylld brons, Qing dynastin, sinotibetansk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1484. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
1484. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1485. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700/1800-tal.
1485. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1641. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1641. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1632. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1632. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1625. BÅLSKÅL, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1625. BÅLSKÅL, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1645. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1645. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
3 800 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1643. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1643. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1598. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1598. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1630. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1630. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 800 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1762. BÅLSKÅL, porslin, Qing dynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.
1762. BÅLSKÅL, porslin, Qing dynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1565. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1565. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1647. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1647. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1654. CABARET, fem delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1654. CABARET, fem delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1519. DEKORDEL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
1519. DEKORDEL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1619. EQUELLE med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1619. EQUELLE med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1491. FAT, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
1491. FAT, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1602. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1602. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1711. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1711. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1675. FAT, ett par, porslin. Ming dynastin, (1368-1644).
1675. FAT, ett par, porslin. Ming dynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1706. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1706. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1622. FAT, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1622. FAT, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1460. FAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
1460. FAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1600. FAT, kompaniporslin. Japan, 1700-tal.
1600. FAT, kompaniporslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1750. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1750. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1742. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1742. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1595. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1595. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong, ca 1740.
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong, ca 1740.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1590. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1590. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1771. FAT, porslin. Anamesiskt, Vietnam 14/1500-tal.
1771. FAT, porslin. Anamesiskt, Vietnam 14/1500-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1586. FAT, porslin. Japan, 1700-tal.
1586. FAT, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1673. FAT, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1673. FAT, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1543. FAT, porslin. Ming dynastin, med Xuandes märke och period (1425-1435).
1543. FAT, porslin. Ming dynastin, med Xuandes märke och period (1425-1435).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
1736. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1736. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1732. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1732. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1717. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1717. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1710. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1710. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1644. FAT, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynasty, Jiaqing (1796-1820).
1644. FAT, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynasty, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1499. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 17/1800-tal.
1499. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1514. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti.
1514. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1472. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, 1700/1800-tal.
1472. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1567. FIGURINER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1567. FIGURINER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1481. FIGURINER, tre stycken, förgylld brons. Qing dynastin 17/1800-tal.
1481. FIGURINER, tre stycken, förgylld brons. Qing dynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1521. FIGURINER, tre stycken, jade. Qing dynastin (1644-1912).
1521. FIGURINER, tre stycken, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1497. FIGURINER, två stycken, torrlack. Ming dynastin, 1600-tal.
1497. FIGURINER, två stycken, torrlack. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1605. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1605. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1606. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1606. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1677. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1677. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1684. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1684. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1774. FLASKA, porslin. Japan, 1700-tal.
1774. FLASKA, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1690. FLASKA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
1690. FLASKA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1470. FOHUNDAR, ett par, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1470. FOHUNDAR, ett par, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1770. GOLVURNA, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1770. GOLVURNA, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1687. HAVSSKULPTUR, porslin och korall. Ming dynastin (1368-1644).
1687. HAVSSKULPTUR, porslin och korall. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1498. HÄST, lackerat, förgyllt trä. Qing dynastin, 16/1700-tal.
1498. HÄST, lackerat, förgyllt trä. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1572. KANNA för olja och vinäger, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1572. KANNA för olja och vinäger, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1731. KANNA, porslin med silvermontering. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1731. KANNA, porslin med silvermontering. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1584. KANNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1584. KANNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1683. KENDI, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
1683. KENDI, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1523. KLIPPFORMATION, sten. Qing dynastin (1644-1912).
1523. KLIPPFORMATION, sten. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1612. KOPP med FAT, vapenporslin.
Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1612. KOPP med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1478. KRIGARE, brons. Qing dynastin, 1600-tal.
1478. KRIGARE, brons. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1699. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1699. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1454. KRUKA med LOCK, qingbai-typ. Song dynastin (960-1279).
1454. KRUKA med LOCK, qingbai-typ. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1772. KRUKA, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
1772. KRUKA, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1685. KRUKA, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1685. KRUKA, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1715. KRUKA, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1715. KRUKA, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1581. KRYDDSTÄLL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1581. KRYDDSTÄLL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK