Vårens Klassiska 556

320 föremål
1573. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1649. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.
Klubbat pris
640 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1617. TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
410 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1618. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1759. SERVIS, 162 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1576. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
210 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1527. OLJEMÅLNING, duk lagd på pannå. Okänd mästare, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1526. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1525. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1672. VAS, porslin. Yuan dynastin, (1279-1368).
Klubbat pris
185 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
1543. FAT, porslin. Ming dynastin, med Xuandes märke och period (1425-1435).
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK