Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 556

 
320 föremål
1551. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1551. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1456. VAS, stengods. Song-stil.
1456. VAS, stengods. Song-stil.
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1498. HÄST, lackerat, förgyllt trä. Qing dynastin, 16/1700-tal.
1498. HÄST, lackerat, förgyllt trä. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1509. BORD, trä. Qing dynastin (1644-1912).
1509. BORD, trä. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1592. VÄGGVASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1592. VÄGGVASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1702. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1702. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1648. URNOR med LOCK, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1648. URNOR med LOCK, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1588. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
1588. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1478. KRIGARE, brons. Qing dynastin, 1600-tal.
1478. KRIGARE, brons. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1653. BORDSKÄRM, porslin med träställ. Qing dynastin, 1800-tal.
1653. BORDSKÄRM, porslin med träställ. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1756. TERRIN med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1756. TERRIN med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1476. TEMPELKLOCKA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1476. TEMPELKLOCKA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1695. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
1695. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1687. HAVSSKULPTUR, porslin och korall. Ming dynastin (1368-1644).
1687. HAVSSKULPTUR, porslin och korall. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1492. VASER, ett par, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
1492. VASER, ett par, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
62 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1696. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1696. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1752. TALLRIKAR, 22 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1752. TALLRIKAR, 22 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1577. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin med Chenghuas sex karaktärers märke.
1577. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin med Chenghuas sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1726. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1726. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1677. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1677. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
37 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1771. FAT, porslin. Anamesiskt, Vietnam 14/1500-tal.
1771. FAT, porslin. Anamesiskt, Vietnam 14/1500-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1769. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1769. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1633. URNA, kompaniporslin. Qing dynastin, omkring 1800.
1633. URNA, kompaniporslin. Qing dynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1641. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1641. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1546. VAS, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal. Guandong.
1546. VAS, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal. Guandong.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1642. VAS, porslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1642. VAS, porslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1562. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1562. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1763. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1763. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1516. LYCKOSTAV, jade. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1516. LYCKOSTAV, jade. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1465. VINKANNA, biskvi. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
1465. VINKANNA, biskvi. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1480. VINOFFERKÄRL, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
1480. VINOFFERKÄRL, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1475. VINOFFERKÄRL, brons. 16/1700-tal.
1475. VINOFFERKÄRL, brons. 16/1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1655. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1655. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1656. YTTERFODER med snarlikt FAT, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1656. YTTERFODER med snarlikt FAT, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1481. FIGURINER, tre stycken, förgylld brons. Qing dynastin 17/1800-tal.
1481. FIGURINER, tre stycken, förgylld brons. Qing dynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1673. FAT, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1673. FAT, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1461. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
1461. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1684. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1684. FLASKA, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1704. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1704. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1706. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1706. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1507. SKULPTUR, trä. Ming dynastin (1368-1644).
1507. SKULPTUR, trä. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1764. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1764. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1587. URNA, porslin. Japan, 1700-tal.
1587. URNA, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1765. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1765. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1724. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1724. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1699. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1699. KRUKA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1725. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1725. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1477. SKULPTURFRAGMENT, sten. Troligen Ghandara.
1477. SKULPTURFRAGMENT, sten. Troligen Ghandara.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1499. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 17/1800-tal.
1499. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1733. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1733. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1469. ALTARGARNITYR, fem delar, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
1469. ALTARGARNITYR, fem delar, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1758. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1758. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1736. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1736. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1479. BUDDHA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1644).
1479. BUDDHA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
86 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1632. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1632. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1517. VINOFFERKÄRL, jade. Sen Qing dynasti (1644-1912), med sigillmärke.
1517. VINOFFERKÄRL, jade. Sen Qing dynasti (1644-1912), med sigillmärke.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1473. VINOFFERKÄRL, Shang/Västra Zhou-stil, troligen 16/1700-tal.
1473. VINOFFERKÄRL, Shang/Västra Zhou-stil, troligen 16/1700-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1621. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1621. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1612. KOPP med FAT, vapenporslin.
Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1612. KOPP med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1654. CABARET, fem delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1654. CABARET, fem delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1505. SKULPTUR, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
1505. SKULPTUR, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1487. BUDDHAFIGUR, förgylld brons, Qing dynastin, sinotibetansk, 1800-tal.
1487. BUDDHAFIGUR, förgylld brons, Qing dynastin, sinotibetansk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1522. SKULPTUR, jade. Kina, 1900-talets första hälft.
1522. SKULPTUR, jade. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
500 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1667. SKÅLFAT, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1667. SKÅLFAT, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1490. Stigbyglar, ett par, lack och metall. Japan, Edo (1603-1868).
1490. Stigbyglar, ett par, lack och metall. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1497. FIGURINER, två stycken, torrlack. Ming dynastin, 1600-tal.
1497. FIGURINER, två stycken, torrlack. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1698. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1698. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1749. PALATSURNA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1749. PALATSURNA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1744. Servisdelar, 36 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1744. Servisdelar, 36 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1472. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, 1700/1800-tal.
1472. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1623. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1623. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
54 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1610. VINKYLARE, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1610. VINKYLARE, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1624. SERVISDELAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1624. SERVISDELAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK