153
195739

Laurie Simmons

(USA, Född 1949)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Laurie Simmons
(USA, Född 1949)

"Purple Woman/Kitchen/Corner"

Signerad L. Simmons och daterad 1979 och numrerad 1/3 a tergo. Cibachrome 89 x 132 cm. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Skarstedt Fine Art, Stockholm/New York.