Madeleine Pyk – en samling F769
1264
193157

LYSTER, för tre ljus. Ryssland, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 710 EUR
1 640 - 1 960 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Mässing, blått glas, prismor och vit marmor. Höjd 78 cm. (2)

Kompletterad.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.