246
192568

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
235 000 SEK
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Aftonstämning

Otydligt signerad och daterad med dedikation: "a Fou.... souvenir affecteaux Frits Thaulow 1893". Pannå 39,5 x 57 cm.

Formgivare

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.