457
203849

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Fanerad med plommon, valnöt, lönn och ek. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 126, bredd 54, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.

Beslagskompletteringar, fanerlagningar.

Tilläggslista

Mount additions, veneer repairs.