483
199539

FÄLLBORD. Mälardalen, omkring år 1800.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Rund skiva fanerad med alrot. Tredelad bonad centralfot. Diam 76, höjd 74 cm.

Ett ben med lagning.