487
195092

SKRIVBORD MED UPPSATS. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Fanerat med mahogny. Beslag och lister av mässing. Uppsats med lådor och fack bakom rulljalusi. Skivan med uppfällbar skrivyta. I kortsargen låda. Längd 89, bredd 78, höjd 76, höjd inkl uppsats 111 cm. Nycklar medföljer.