488
190374

SKRIVBORD. Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
13 200 SEK

Fanerat med mahogny. Sju lådor. Parställda kolonner. Längd 119, bredd 58,5, total höjd 90 cm. Nyckel medföljer.

Ställvis fanerskador.