493
192319

KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 640 - 4 550 EUR
3 810 - 4 760 USD
Klubbat pris
62 000 SEK

Bronserat. Snidad dekor av blommor, fåglar, musselformationer och rocailler. Skiva av röd kalksten. Längd 96, bredd 51, höjd 82 cm.

Skador, lagningar, skiva med kantlagning.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?