494
201919

KONSOLBORD, ett par. Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 090 EUR
7 610 - 9 520 USD
Klubbat pris
82 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Skivor av vit marmor. Halvmånformade. Snidad dekor av blad. Kannelerade ben. Längd 106, bredd 54 rep. 56, höjd 89 cm. (2)

Senare skivor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?