Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
496
192980

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgyllt, bronserat och vitmålat. Skiva av vit marmor. I sargen infällda gouacher i blått och grått samt medaljong av gips. Längd 109, bredd 50, höjd 85 cm.

Senare skiva och urna, krederingsbortfall.

Tilläggslista

Later stone top and urn, décor damages.