496
192980

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgyllt, bronserat och vitmålat. Skiva av vit marmor. I sargen infällda gouacher i blått och grått samt medaljong av gips. Längd 109, bredd 50, höjd 85 cm.

Senare skiva och urna, krederingsbortfall.

Tilläggslista

Later stone top and urn, décor damages.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?