Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
507
195972

BERGERER, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 870 - 5 850 EUR
5 660 - 6 800 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Bonad bok. Stoppad konturerad rygg och sidor. Snidad dekor av blommor och blad. Signerade "P ROUSSEL", samt med pappersetikett "Monsieur Villeboeuf 13.11.31" samt inventarienr "No 909/1909". (2)

Skador, lagningar, maskstungna.