BERGERER, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.
Bonad bok. Stoppad konturerad rygg och sidor. Snidad dekor av blommor och blad. Signerade "P ROUSSEL", samt med pappersetikett "Monsieur Villeboeuf 13.11.31" samt inventarienr "No 909/1909". (2)
Skador, lagningar, maskstungna.
×
Logga in
Kunde inte logga in