652
200935

URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Blybergsporfyr. Fyra delar. Ovoid form. Höjd 54 cm.

Mellandel med kantskada, nagg.