672
202579

UPPSATSSKÅLAR, ett par. Empire, 1800-talets början. Möjligen Ryssland.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 500 - 3 940 EUR
3 690 - 4 150 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgylld brons. Amorin uppbärande skål av slipat glas. Höjd 28,5, diam 18,5 cm. (2)