675
197920

LAMPFOT. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Reliefdekor av lyror och fjärilar. Höjd 45, höjd inkl medföljande svart skärm 75 cm.

Borrad för el.