676
196338

BORDSLAMPOR, ett par. Frankrike, 1800-talets första hälft.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Målad plåt och förgylld brons. Kolonnformade. Höjd 51, höjd inkl senare svart skärm 91 cm. (2)

Renoverade. Ursprungligen rovoljelampor.