723
203975

KUDDE, broderad. 52 x 71,5 cm. Sverige 1700-tal-1800-talets början.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
3 400 SEK

Mörkbrun botten med polykroma broderier av fågel i blomkrans omgiven av stora blommor. Senare bakstycke i rosengång.

Ställvis slitage, något smutsig och lagad, smärre hål och skador.

Tilläggslista

1700-tal-1800-talets början.