Madeleine Pyk – en samling F769
746
197637

SEMIANTIK KAUKASISK KELIM. 319 x 203 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
664 - 854 EUR
760 - 977 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Polykromt randmönster med stora medaljonger, rankor och stiliserade blommor.

Ställvis något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador, hål och lagningar.