932
233097

MATTA. Rölakan. 257 x 164 cm. Signerad S. Sverige omkring 1950-60-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Geometrisk komposition i olika röda, gröna och blå nyanser.

Något smutsig, smärre fläckar, obetydliga skador. Kortsidorna med smärre skador och lagningar.