8628035 bukobject
238210

297. JENS ASSUR, "If You Love Global Warming - Honk, # 4", 2009.

Signerad Jens Assur och numrerad 2/5 a tergo. Kopierad 2010. C-print monterad på aluminium 150 x 200 cm.

Ej examinerad ur ram.

Följerätt
Ja
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/4 400 - 6 600 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
91 800 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kulturhuset, Stockholm, "Hunger", 28 maj - 26 september 2010.
Jamtli, Östersund, "Hunger", 2010.
Almedalen, Visby, "Hunger", 2010.

Jens Assur, "Hunger, Del 1", 2010, avbildad.

Övrigt

Ur serien "Hunger", 2009.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi, grafik

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund