297
238210
Jens Assur
(1970-)

"If You Love Global Warming - Honk, # 4", 2009

Signerad Jens Assur och numrerad 2/5 a tergo. Kopierad 2010. C-print monterad på aluminium 150 x 200 cm.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

4 400 - 6 601 EUR

Klubbat pris:
72 000 SEK

Kulturhuset, Stockholm, "Hunger", 28 maj - 26 september 2010.
Jamtli, Östersund, "Hunger", 2010.
Almedalen, Visby, "Hunger", 2010.

Jens Assur, "Hunger, Del 1", 2010, avbildad.

Övrigt

Ur serien "Hunger", 2009.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57