Arne Jones E1299
35
217464

BERTIL VALLIEN, ljuskrona för 12 ljus, Boda Smide, sannolikt 1960-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Järnsmide med ljushållare i glas, i form av vikingaskepp. Längd 93 cm, höjd 55 cm.

Tre ljushållare med smärre kantnagg.