1232
240247

SPINDELUR, Graham, London, repousséboett, 1700-talets mitt.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

18k boett och ytterboett. Läderbeklätt fodral i förgylld mässing. Diam. 53 mm. Låsfjäder ur läge.

Låsfjäder ur läge.

Tilläggslista

Låsfjäder ur läge.

Proveniens

Bengt Fredins samling.