495
238326

BYRÅ. Frankrike, 1700/1800-tal. Régencestil.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Fanerad med jakaranda. Beslag av förgylld mässing. Rödspräcklig marmor. Fyra lådor. Längd 133, bredd 64, höjd 86 cm. Nyckel medföljer.

Renoverad, kompletterad, senare bakstycke och botten, fanerskador, ställvis maskstungen, skivan lagad.