595
225837

SPEGEL. Stockholmsarbete i Pehr Ljungs art, 1700-talets slut. Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 780 - 2 660 EUR
1 850 - 2 780 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Förgylld, bronserad och vitmålad. Snidad dekor av växtornament samt krönande strålformation och lejon. Höjd 186, bredd 74 cm.