649
222864

BORDSUR, av Wolffgand Günter. Gedau, 1600-talets slut.

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
10 900 - 13 100 EUR
11 400 - 13 700 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mässing. Sifferring av silver. Hexagonal. Med tim- och datumvisare. Urverket märkt "Wolffg: Günter Gedau". Graverad dekor med blad och blommönster. I skinnklätt originaletui med beslag av mässing och handtag av järn. Urets höjd 8, längd 13 cm. Nycklar medföljer.

Etui med slitage.