671
220713

BORDSPENDYL. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Korg uppburen av flankerande karyatider. Krönande blomsterkvist. Vitemaljerad urtavla. Höjd 36 cm, bredd 21 cm. Nyckel och pendel finns. Nyckel finns.

Urtavlan med nagg. Nyckel finns.