Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
687
240426

SKÅL på FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Orrlokporfyr. Kvadratisk sockel. Sfärisk skål med utsvängd mynning. Diameter 37, höjd 27 cm.

Nagg.