740
215898

TERASSVAS, fajans. Marieberg, Berthevins period, daterad 1/2-(17)69.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Klippformad sockel med akantusslinga och bladverk, päronformad vas, vitglaserad. Höjd 41 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

The Collection of the Swedish Actor Anders de Wahl.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

230. Helena Blomqvist, "Masquerade", 2016.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK