846
229742

CIGARETTETUI, av icke identifierad mästare, Moskva 1908-1917.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Samorodokdekor med knäppe av guld samt cabouchonslipad blå sten. Invändigt förgyllt. Längd 13 cm, vikt 314 g.

Locket med lagningar.