848
239106

BESTICKUPPSÄTTNING, 48 delar, av bl. a Carl Seipel, S:t Petersburg 1868-1869.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris

Nio delar stämplade i Helsingfors 1921. Bestående av 12 matskedar, 12 dessertskedar, 12 dessertgafflar (stpl A.K. S:t Petersburg 1869) samt 12 teskedar. Slätt, spatelformat skaft med graverat monogram. Vikt 2 346 g.

Slitage.