614
256528

INGEBORG LUNDIN, vas, "Melon", Orrefors 1950-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Underfång i blågrått. Signerad ORREFORS EXPO Du 9-59 Ingeborg Lundin. Höjd 32 cm.

Mynningsens insida något slipad.

Modellen formgiven 1955.