795
263679

MATTA. Flossa. 315 x 267 cm. Sverige 1920-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Gulvitmelerad botten med meanderbård i olika bruna nyanser. Flera bårder.

Obetydligt ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador, liten lagning. Senare fransar.