811
251179

MATTA. Rölakan. 303,5 x 195 cm. Signerad KH GR. Sverige omkring 1900-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Polykrom komposition med fält och stiliserade blommor.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, många saknas.