Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
255
247389

Albert Watson

(Storbritannien, Född 1942)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Albert Watson
(Storbritannien, Född 1942)

"Jack Nicholson, New York, II", 1998

Signerad Albert Watson och numrerad 2/10 på etikett a tergo. Digital C-print monterad på aluminium 50,7 x 152 cm.

James Crump, "Albert Watson", 2007, avbildad uppslag sid 96-97.