424
274526

KONSOLBORD. Karl Johan, 1800-talets början.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Skulpterade och förgyllda gripar. Skiva av vit marmor. Sargdekor av pastellage. Skivan märkt "Frisk No 4" med rödkrita. Längd 96,5, bredd 40, höjd 85 cm.

Dekorlagningar, -sprickor, pastellageskador.

Tilläggslista

Skivan märkt "Frisk No 4" med rödkrita.