478
256566

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler och musselformationer. I ramen infällt glas. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 143, bredd 57 cm.

Anlupet glas, ramens glas med sprickor.