490
241457

SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par. Italien 1700/1800-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllda och bronserade. Delvis genombruten dekor av rocaille och akantusblad. Höjd 62,5 cm.

Skador, maskstugna. Senare och kompletterade ljusarmar.