562
267544

SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 200 - 17 700 EUR
13 800 - 18 400 USD
Klubbat pris

Blybergsporfyr. Vid skålform på låg fot. Diam 49, höjd 34 cm.

Nagg, sprickor.