563
267543

URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Orrlokporfyr. Höjd 48, diam 37,5 cm.

Nagg, foten med hörnlagning/retuschering.