242
309896

OLD SILKE TÄBRIS. 260 x 163,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Lejongul botten med polykroma blommande träd, fåglar och fjärilar. Röd huvudbård med blomställningar, fåglar och insekter. Inköpt i London 1976.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.