313
292929

SEMIANTIK TÄBRIS FIGURAL. 270,5 x 177 cm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
13 500 SEK

"De fyra årstiderna". Fyra polykroma landskapsbilder med människor, djur och byggnader samt medaljong med kärlekspar. Mörkblå huvudbård med stora kolonner, kartuscher med mytologiska scener, porträtt och landskap.

Smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med obetydliga trampveck, kortsidorna med smärre skador, ett hörn med liten lagning.