314
300334

SEMIANTIK TÄBRIS. 217 x 132,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Mörkblå botten med stora polykroma arabeskslingor avslutade i djurhuvuden, maskaroner, palmetter och blommor. Bred huvudbård i ljusblått och blekrosa med djur, palmetter och ranka med maskaroner.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar varav några sköra, trampveck. Baksidan med smärre malskador, en lång- och en kortsida med smärre skador.