319
291249

SEMIANTIK VERAMIN. 337 x 203 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 340 - 1 530 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Mörkblå botten med polykromt minakhanimönster. Röd huvudbård med stor palmett-, blom-, arabesk- och granatäppelranka. Garantibevis från Textil Elite, 19 dec. 1950, medföljer.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar, trampveck.